Jindřich Řehoř

Z Lepší Praha 7
Přejít na: navigace, hledání
Jméno Jindřich Řehoř
Narozen
Stavby Holešovice 196, Holešovice 751


Jindřich Řehoř (1884–1952), zakladatel stavitelské tradice v rodě Řehořů, pracoval po studiích architektury v renomovaných stavebních firmách Matěj Blecha a Václav Nekvasil. V roce 1925 úspěšně složil stavitelské zkoušky, osamostatnil se a založil firmu Architekt Jindřich Řehoř, stavitel. Její působení zanechalo stopy na tváři hlavního města dodnes.

Mezi realizacemi figuruje zejména řada činžovních domů v pražských lokalitách Letná, Holešovice a Vinohrady, které byly řešeny na tehdejší dobu moderní technologií (Ondříčkova 30/2379, Ovenecká 7/751, Velehradská 7/2340, Veletržní 17/196, atd.) a rodinné vily v architektonicky hodnotných lokalitách, např. v Praze na Ořechovce či ve známých letoviscích Černošice či Dobřichovice. Na soupisu jeho realizací se objevují také stavby průmyslové, např. objekt někdejšího skladiště koží, který je dodnes součástí areálu Holešovické tržnice v Praze 7.

S příchodem nacistů Jindřich Řehoř stavební a projekční práci ve své kanceláři zastavil a dále pracoval pouze na správě domů. Po roce 1945 s ohledem na svůj věk i na politické okolnosti aktivní stavební činnost již neobnovil.

Zdroj: http://www.stavitelstvirehor.cz/o-firme.html

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Tvorba obsahu
Nástroje